Авторизований
торговий партнер
Rehau в Києві

логотип rehau
  Графік роботи:
Пн-Пт: 10:00 до 18:00
Сб: 10:00 до 15:00
Обід с 13:00 до 14:00

Балкон з виносом – можливість покращити умови життя

Збільшення площі балкона в сучасних маленьких квартирах потрібне для отримання додаткових квадратних метрів і покращення умов життя родини з кількох людей. Це особливо актуально для маленької квартири типу “хрущовка”. Однак перед початком робіт потрібно детально вивчити всі аспекти цього проекту, розрахувати вартість балкона з виносом, подумати про трудовитрати, розглянути переваги та недоліки. І найголовніше – визначитися, хто виконуватиме цю роботу: професійні ремонтники чи ви, своїми руками. Перед початком робіт краще порадитися зі спеціалістами та взяти до уваги їхні рекомендації. Стане у пригоді й наша стаття.

Балкон з виносом: що потрібно знати?

Балкони у сучасних маленьких квартирах виконують функції комори, гаража та тераси одночасно. І виносний балкон зі збільшеною площею – саме те, що може покращити ситуацію. Є два варіанти розширення балкона: по підвіконню та по бетонній плиті, яка лежить в основі (по підлозі). Вибір залежить від бажання та фінансових можливостей власника квартири.

Для виносу балкона по підвіконню використовується опорна конструкція, що монтується за допомогою зварювання до огородження, яке є. Виконується винос балкона на 30 см, з однієї або трьох сторін. Фактично площа балкона залишається незмінною.

Балкон з виносом по підлозі потребує створення даху. Якщо “хрущовка” розміщена на останньому поверсі, дах потрібен завжди. На плиту основи монтується конструкція, по периметру робиться обв'язка, на неї закріплюється перильна частина і встановлюються склопакети. Нарощування балконів по плиті додає приблизно по 25-30 см з кожного боку.

Як розширити балкон, правильно організувати винос, зробити міцну конструкцію? Який вид скління краще вибрати? Чи потрібно оформлювати спеціальний дозвіл, щоб не порушити закон під час розширення? Виникає безліч запитань, але насправді перебудова балкона не є складним процесом, якщо у всьому детально розібратися.

Переваги виносного балкона

Головні переваги реконструкції лоджій та балконів:

Переваги балконів з виносом – це прекрасно, але варто брати до уваги й інші моменти, які допоможуть переконатися у доцільності перебудови балкона та розширенні його площі одним з відомих способів.

Типи виносу балкона

Є кілька типів виносу балконів:

Нарощування балконів по плиті або підлозі проводиться по всьому периметру. Величина та можливість здійснення виносу такого виду визначається технічним станом самої плити та тим, які навантаження вона нестиме надалі. На балконах з виносом цього типу простіше встановити важкі (теплі) склопакети. На плиту основи балкона монтується опорна, зміцнювальна конструкція зі сталевого швелера. По периметру робиться обв'язка, на яку надалі буде закріплена перильна частина, що утримує у собі все скління.

Винос балкона по підвіконню виконується за допомогою зварювальних робіт, спрямованих на збільшення внутрішнього об'єму балкона за допомогою винесення скління назовні. Зварювальна конструкція приварюється до парапету балкона. До стельової частини кріпиться козирок, який згодом є додатковою опорою при склінні балкона з виносом або лоджії. Обшивка виносу з зовнішнього боку є необхідною. Для цього краще використовувати пластикову вагонку чи сайдинг. З внутрішньої сторони винос утеплюють по периметру шматками теплоізоляційного матеріалу, герметично зашпаровуючи стики монтажною піною. Так на балконі буде тепло, а металопластикова конструкція не страждатиме від конденсату.

Розширення балконів передбачає тепле та холодне скління з виносом. Перше дає можливість використовувати приміщення навіть у холодну пору року. Коли монтаж теплого скління з ПВХ неможливий через стан балконної плити, встановлюється холодний варіант, який виконується з алюмінієвого профілю. Крім звичайної рамної конструкції, є безрамний варіант холодного виносного скління балкона. Він може поєднуватися з виносом будь-якої форми, має невелику вагу. Забезпечує гарний захист від вітру та вологи.

Винос балкона по підлозі та підвіконню або комбінований тип найчастіше використовують для “хрущовок”, які мають зовсім маленькі площі.

Як збільшити балкон в хрущовці

Якщо є бажання збільшити балкон, можна розглянути відразу всі варіанти виносу. Коли потрібно мати і широке підвіконня, і розширення по підлозі, ці зварювальні роботи можна поєднати.

Основні етапи збільшення балкона у “хрущовці”:

  1. Демонтаж старої конструкції.
  2. Встановлення швелерів.
  3. Зварювання металевого каркаса парапету.
  4. Підшивка нижньої частини.
  5. Зовнішня обшивка парапету.
  6. Встановлення склопакетів.
  7. Внутрішнє оздоблення: настил підлоги, утеплення.

Для виконання всього комплексу робіт, щоб отримати новий багатофункціональний балкон з виносом, ціна якого буде доступною, можна звернутися до професійних ремонтників. Також, якщо ви володієте певними навичками та інструментами, то можете виконати всі роботи самостійно.

Як правильно зробити винос балкона на лоджії

У цьому випадку найчастіше виконується винос по підвіконню, хоча є варіанти й по підлозі, але вони складніші та дорожчі. Якщо виносний балкон встановлюється на лоджії, то робиться довгий козирок, що утеплюється. Це дозволяє уникнути утворення конденсату. Він утеплюється із середини одразу або під час обшивки стелі. Зверніть увагу, що великий винос на балконі може заважати сусідам, створювати тінь. Тож таку перебудову потрібно узгоджувати з тими, хто мешкає поруч.

Балкон з виносом своїми руками

Перед початком робіт треба з'ясувати, чи можна збільшувати балкон і на скільки його можна наростити. А також отримати дозвіл відповідної інстанції. Коли всі формальності узгоджені, потрібно зрозуміти алгоритм дій. Обов’язковим буде й уміння користуватися зварювальним апаратом. Необхідні для роботи матеріали та інструменти можна придбати у будівельному магазині.

На першому етапі демонтуються старі поруччя, вертикальні стійки залишаються. Зварюється основна конструкція. По завершенні всіх зварювальних робіт необхідно обробити шви. Встановлюється відлив, кріпиться укіс. Здійснюється зовнішня обробка виконаного розширення. Останній етап – встановлення склопакетів і утеплення. Можна зробити все самостійно або замовити балкон з виносом у професіоналів під ключ.


Свіжі статті:

Залишилися питання?
Задайте їх менеджеру
викликати майстра
Отримати консультацію
або викликати майстра


Ми на мапі
 
 

ПРИЄДНУЙТЕСЬ:

googleads и doubleclick