Авторизований
торговий партнер
Rehau в Києві
Доступна вартість та непогане планування досі тримають квартири хрущовського типу актуальними на вітчизняному ринку нерухомості. Найчастіше рішення стосовно придбання такого житла супроводжується розумінням необхідності масштабних ремонтних робіт. Як правило, капітальний ремонт в хрущовці передбачає скління та утеплення балкона. Це важливо з трьох причин:
Балкон у хрущовці – це відкрита, незначна за площею конструкція з металевою огорожею. Сьогодні стан цих балконів (які не ремонтувалися) не тільки жахливий візуально, але й аварійний. Це обумовлено специфікою будівництва: не дуже продумана конструкція та недовговічні матеріали, що перебувають в експлуатації без ремонту тривалий період. Така халатність призводить до надзвичайних ситуацій.
Варто зазначити, що в первинному вигляді такі балкони не були призначені для частих високих навантажень. Первинне призначення балконів у хрущовках – місце для сушіння прання та зберігання зимових речей (санки, лижі). Якщо ж завдання ремонту полягає у створенні простору для активного використання, то варто подбати про його укріплення, заміну старих ненадійних елементів та створення максимального комфорту. Довіряти цей складний процес можна тільки професіоналам.
Теплий, зручний, енергоефективний, безпечний та довговічний балкон потребує значних зусиль. При його облаштуванні неможливо обійтися без вибору надійних вікон, утеплення стелі, стін, підвіконних проміжків та підлоги.
Проте одного бажання розпочати ремонтні роботи замало: доведеться викликати спеціалістів, котрі проведуть відповідні заходи з оцінки технічного стану елементів конструкції. Наступним кроком буде ремонт, заміна чи вдосконалення основи підлоги та створення додаткового каркаса навколо металевої огорожі. Оптимальна ширина відступу для зварювальних робіт складає 30 см. За рахунок таких дій не тільки підвищується міцність конструкції, а й розширюється простір і збільшується ширина майбутнього підвіконня.
Коли завершені етапи скління та обшивання каркасу ззовні, настає важливий процес вибору утеплювача та створення бар’єру для енергозбереження. Тут головне правило – утепленням необхідно охопити всі поверхні.
Будівельні дистриб’ютори пропонують багато варіантів матеріалів для утеплення, проте особливою популярність користуються наступні:
Часто для балконів вибирають також пінопласт. Його головні плюси у легкості (що буває вкрай важливо у цій сфері), високій вологостійкості та надійній шумоізоляції. До того ж пінопласт недорогий і невибагливий в процесі монтажу.
Першим шаром при утепленні бетонної підлоги вкладають матеріал з гідроізоляцією. Поліетиленова плівка є одним з найбільш дешевих та часто використовуваних варіантів для балконів. Наступними шарами повинні бути опорні рейки з деревини, у проміжки між якими вкладається вибраний для решти поверхонь утеплювач. Зверху важливо використати плівку для пароізоляції.
Перед встановленням ламінату, паркету чи іншого матеріалу треба зашити основу фанерою, що слугуватиме чорновою підлогою. Щоб не пошкодити, вибране фінішне покриття варто монтувати після всіх утеплювальних робіт.
Виконанню безпосередньо утеплення стелі передує очищення її від бруду і залишків старих покриттів, плісняви. За рахунок використання утеплювача відбувається також вирівнювання поверхні, тому попередня підготовка максимально проста.
Використання пінопласту для утеплення стелі передбачає кріплення на спеціальний клей з подальшою обробкою швів монтажною піною.
Щоб використати мінеральну вату потрібно сконструювати каркас. Зверху вату потрібно захистити гідролізованим шаром, а знизу – пароізоляційним матеріалом.
Пінофол на стелю приклеюють ПВА і ретельно вирівнюють валиком для ідеального розгладження (проте допустиме також використання монтажної піни). Після цього по периметру потрібна обрешітка для подальших фінішних робіт.
Стиродурові плити також кріпляться клеєм, але надійним буде й варіант з використанням спеціальних дюбелів. Після монтажу обов’язково слід обробити стики монтажною піною.
Початок утеплення балконних стін повинен покласти гідроізоляційний шар, котрий потрібно приховати за обрешіткою. Найпопулярніший варіант її виконання – брус 40*40 чи 50*50 мм. Відстань між брусами по вертикалі не повинна перевищувати 1 м, по горизонталі – 0,5 м. Наступні кроки аналогічні до утеплення стелі та підлоги:
Обрешітка не потрібна лише у випадку використання стиродуру, адже він кріпиться клеєм чи дюбелями з герметичною обробкою стиків між плитами.
Ефективним для утеплення балкона вважається варіант комбінування: коли прокидається шар пінофолу та вкладаються плити стиродуру. За такого підходу досягається висока енергоефективність і максимально можлива теплоізоляція.
Ви можете замовити Балкон під ключ в компаниії Балкони та Вікна