Контакти компанії
Пн-Пт: 10:00 до 18:00
Сб: 10:00 до 15:00
вул. Автозаводська 83 1-пов.
м.Київ Україна
,
Київська обл.
(04114)
E-mail: balkony.vikna@gmail.com
лого
Пн-Пт: 10:00 до 18:00
Сб: 10:00 до 15:00

Зміни у державних будівельних нормах 2022: що змінилось

Будівельні норми час від часу потребують доопрацювання і оновлення. Так, з 01.09.2022 набули чинності 11 оновлених та 14 нових державних будівельних норм. Зміни відбулися у нормативах щодо безпеки будівель, їхнього теплозбереження та шумоізоляції. Державні будівельні норми, які було оновлено, спрямовані на зростання безпеки та рівня комфорту помешкань людей, а також підвищення надійності житла та нежитлових споруд.

Основні зміни у будівельних нормах

Нормативні зміни в першу чергу торкнулися таких питань, як:

Будівельникам важливо дотримуватись стандартів і нормативів на кожному етапі робіт. Монтаж віконних та балконних конструкцій не є виключенням. Адже при правильному встановленні вікна підвищуються шумоізоляційний і теплоізоляційний рівень, а також зростає комфорт мешканців при експлуатації помешкання.

Оновлені державні будівельні норми

Які вимоги стосуються тих, хто встановлює вікна?

Ті нововведення у нормативні документи, які ми розглядаємо сьогодні, стосуються не тільки інженерів, а й майстрів-монтажників, оскільки монтаж вікон і балконних дверей здійснюється відповідно до вимог ДСТУ та ДБН.

Так, перше, що зазначимо – попередня державна будівельна норма В.2.6-31:2016 була замінена новою В.2.6-31:2021, яка стосується теплової ізоляції та енергоефективності.

ДБН В.2.2-15:2019 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення. Зміна № 1» регламентують підвищення величин мінімальних коефіцієнтів опору теплопередачі даху, стін, покриття, а також віконних конструкцій. Тобто забудовники мають застосовувати більш ефективні утеплювальні матеріали для підвищення комфорту житла. Також у ДБН прописано використання на вікнах замків для безпеки дитини, будівельної фурнітури для обмеження відчинення вікон тощо.

Зміни у вимогах показників опору теплопередачі

Величина відтоку тепла розраховується як загальна сума втрат теплової енергії через дах, стіни, покриття, вікна й двері. Найбільші втрати, як відомо, відбуваються через віконні та дверні конструкції.

Для розрахунку розміру втраченої теплової енергії використовується показник опору теплопередачі. Він показує кількість тепла, що проходить через 1 кв. м конструкції, якщо різниця температури зовні та всередині вікна становить 1°С. Тим більше тепла може зберігатися у приміщенні, чим вищий коефіцієнт опору теплопередачі. У змінах, які ми розглядаємо, цей показник був збільшений.

Мінімальне значення опору витоку теплоенергії залежить зокрема від того, у якій з двох кліматичних зон знаходиться житло. До першої відносяться центральні, східні, західні та північні області України. До другої – переважно південні: Закарпатська, Одеська, Миколаївська, Запорізька, Херсонська області та області Автономної Республіки Крим.

Але власникам квартир не варто проводити розрахунки власноруч. Потрібно лише замовити монтаж вікон у досвідчених та надійних майстрів, які виконають його з дотриманням усіх законодавчих норм та вимог.

Вимоги до температури вікон всередині

Нормативи також регламентують мінімально дозволену температурну різницю внутрішнього простору й внутрішньої поверхні скла. Вона відрізняється залежно від типу будівлі. Так, для житлових комплексів, медичних та навчальних закладів вона має бути не нижчою від 4°С, в інших адмінбудівлях та виробничих приміщеннях – у межах 5-12°С. Якщо вікно встановлюється на сільськогосподарських чи промислових об’єктах, на його внутрішній поверхні температура повинна бути від 6°С.

Енергоетикетки – маркування для споживачів

Ще однією зміною ДБН щодо теплоізоляції будівель регламентується обов’язкове маркування віконних конструкцій та дверей балкона, тобто наклеювання енергетичних етикеток. На них має бути інформація про основні параметри товару, щоб покупець міг переконатися у відповідності конструкцій вимогам.

Нанесення маркування на вікна

Енергоетикетки наносяться для того, щоб:

Маркувальні етикетки наносять після аналізу та оцінки відповідності вимогам всіх показників. При оцінці класу товару присвоюють певну літеру від A до G. Але моделі з особливими показниками можуть маркувати додатковими позначками: А+, А++, А+++. Також використовують кольорові відмітки – від темно-зеленої (вищий клас енергоефективності) до коричневої (найнижчий).

Блокування вікон – встановлення дитячих замків

Після оновлення ДБН В.2.2-15:2019 зобов’язує будівельників при встановленні віконних та балконних конструкцій обов’язково монтувати пристрої блокування, а саме дитячі замки, котрі не дозволять малечі самостійно їх відчинити. Це регламентується стандартами ДСТУ No EN 16281:2017 та No EN 13126-5:202Х. Ця вимога є особливо важливою для безпеки сімей з маленькими дітьми.

Крім опції блокування відкривання вікон чи балконних дверей дитиною, норма рекомендує монтаж регуляторів відчинення стулки до певного положення (до 90 мм).

Встановлення дитячих замків

Отже, нові норми спрямовані на підвищення якості новобудов та будівель, що знаходяться на етапі зведення, або підлягають реконструкції чи капітальному ремонту. Для того щоб життя у новій квартирі було дійсно зручним та безпечним для всієї родини, вікна та балкони під ключ потрібно замовляти у професіоналів. Досвідчені майстри проведуть заміри, розрахунки і виконають правильний монтаж відповідно до нових норм та стандартів. За потреби вони нададуть консультації.

Замовити вікна з монтажем по ДСТУ від компаниії Балкони та Вікна

Поділиться у соціальних мережах:

Свіжі статті:

Залишилися питання?
Задайте їх менеджеру
викликати майстра
Отримати консультацію
або викликати майстра


Ми на мапі
 
 

ПРИЄДНУЙТЕСЬ:

googleads и doubleclick